Rekolekcje powołaniowe

Rekolekcje powołaniowe to czas rozeznawania swojego powołania. Najważniejsze jest wsłuchanie w głos Boga. Dlatego w czasie tych dni prowadzi nas przede wszystkim: Eucharystia, adoracja oraz wspólny brewiarz. Ważnym elementem tego czasu jest milczenie, ale też wspólne spotkania i wzajemnej wymiany doświadczeń.
Można również dowiedzieć się czym jest duchowość dominikańska oraz zadać długo noszone i rozważane pytania. Jest też miejsce na konferencje i indywidualną
rozmowę z duszpasterzem powołań. Rekolekcje odbywają się w naszych klasztorach dominikańskich.

Weekendowe dni skupienia

Odbywają się one w warszawskim klasztorze nowicjatu i w krakowskim na studentacie.. Uczestnicy włączają się w plan dnia nowicjatu, aby od wewnątrz zobaczyć życie braci. W tym czasie mieszka się i uczestniczy się we wszystkich zajęciach nowicjuszy. Przewidziana jest również rozmowa z  duszpasterzem powołań. Dni skupienia rozpoczynają się w piątek o 12.00, a kończą w niedzielę ok.14.00.

Obserwacje

Na tzw. obserwacje przyjechać można na podobnych zasadach jak na dni skupienia. Terminy jednak mogą być indywidualnie ustalane z duszpasterzem powołań.

Dzień Powołaniowy

W poszczególnych klasztorach w całej Polsce organizowane są takie dni, aby stworzyć przestrzeń do rozmów o rozeznawaniu swojego powołania. Każdy może zapisać się na rozmowę powołaniową w konkretnym dniu. Po uzupełnieniu formularza dookreślona zostanie godzina tego spotkania.

Warunki uczestnictwa: