Jeżeli jako dominikanie możemy towarzyszyć Tobie w poszukiwaniu swojego miejsca w życiu i sposobu realizacji Ewangelii, to zapraszamy do uczestnictwa w weekendowych dniach skupienia, rekolekcjach powołaniowych lub obserwacjach. 


Rekolekcje powołaniowe

Rekolekcje powołaniowe to czas rozeznawania swojego powołania. Najważniejsze jest wsłuchanie w głos Boga. Dlatego w czasie tych dni prowadzi nas przede wszystkim: Eucharystia, adoracja oraz wspólny brewiarz. Ważnym elementem tego czasu jest milczenie, ale też wspólne spotkania i wzajemnej wymiany doświadczeń.

Można również dowiedzieć się czym jest duchowość dominikańska oraz zadać długo noszone i rozważane pytania. Jest też miejsce na konferencje i indywidualną rozmowę z duszpasterzem powołań. Rekolekcje odbywają się w naszych klasztorach dominikańskich.

Weekendowe dni skupienia

Odbywają się one w warszawskim klasztorze nowicjatu i w krakowskim na studentacie. Uczestnicy włączają się w plan dnia klasztoru poprzez wspólne modlitwy, posiłki i mszę świętą. Przewidziana jest również konferencja na temat duchowości dominikańskiej oraz rozmowa z  duszpasterzem powołań. Dni skupienia rozpoczynają się w piątek o 12.00, a kończą w niedzielę ok.14.00.

Obserwacje

Czas obserwacji daje możliwość przyjazdu do nowicjatu na 2-3 dni, by uczestnicząc wraz z braćmi nowicjuszami we wszystkich zajęciach i modlitwach, przyjrzeć się życiu dominikańskiemu. W tym czasie mieszka się i uczestniczy się we wszystkich zajęciach nowicjuszy. Jest to także okazja do porozmawiania z braćmi oraz duszpasterzem powołań. 


Dzień Powołaniowy

W poszczególnych klasztorach w całej Polsce organizowane są takie dni, aby stworzyć przestrzeń do rozmów o rozeznawaniu swojego powołania. Każdy może zapisać się na rozmowę powołaniową w konkretnym dniu. Po uzupełnieniu formularza dookreślona zostanie godzina tego spotkania.
 

Warunki uczestnictwa:

Uwaga: Uczestnictwo w "Rekolekcjach powołaniowych" oraz w "Dniach Skupienia" więcej niż jeden raz, możliwe jest wyłącznie po konsultacji z duszpasterzem powołań.